Jako téměř každý z nás jsme se zapojili do pomoci válkou decimované Ukrajiny.

Firma Simply Clean s.r.o. je apolitická a běžně se nevyjadřujeme k situaci ve světě. Ale válka, která se týká i naší země, nás přiměla v tomto případě zaujmout tvrdý postoj k probíhajícímu konfliktu. Kategoricky odsuzujeme ruskou neopodstatněnou agresi.

V konfliktu vždy nejvíce trpí obyčejní lidé na obou stranách barikády. Děti, rodiny, všichni lidé, které si tento úděl nevybrali. Respektujeme a obdivujeme ukrajinský lid, který se tvrdě postavil proti ruské agresi.

Naše firma se rozhodla utlumit obchodní styky s firmami, o kterých je dle veřejně dostupných a podložených informací známo, že se jedná o firmy mající vazby na ruské oligarchy či politiky anebo jsou vlastněné ruskými firmami a zároveň neodsoudily ruskou agresi a válku na Ukrajině. Spolupráci plně obnovíme s těmito firmami, až oficiálně odsoudí ruskou agresi a postaví se stranu zdravého rozumu a spravedlnosti.

Přejeme si, abychom mohli udělat víc, aby naši politici dělali víc a aby byl vyvíjen neustálý tlak na politické špičky Ruska s důrazem na ukončení současné agrese a zachování územní celistvosti a suverenity Ukrajiny. Kromě jasného vymezení obchodní politiky a odsouzení agrese Ruska jsme se jako obchodní firma rozhodli pomoci tím, co umíme - dodat na Ukrajinu potřebnou materiální pomoc z oblasti hygieny.

Naše firma oslovila i Magistrát města Mladá Boleslav, který však, zřejmě vzhledem k vazbám na naši konkurenci, bojkotoval naši snahu o poskytnutí pomoci a přes několik týdnů pokračující sbírky nikdy nenašel místo pro námi nabízený materiál. Navzdory tomu jsme od začátku března 2022 nakoupili a poslali na Ukrajinu téměř 27 tun materiální pomoci.

Naším největším projektem, který jsme uskutečnili ve spolupráci s českým výrobcem značek Cleamen, Krystal, Isolda, Isofa (a dalších) firmou CORMEN s.r.o., byl dar 26,5 tun alkoholové dezinfekce prostřednictvím projektu Železnice pomáhá ( zeleznicepomaha.eu ).

Musíme vyzdvihnout práci dobrovolníků a pracovníků všech organizací i společností, které se zapojili do materiální i jiné pomoci válkou postižené Ukrajině. Během posledního měsíce jsme navázali kontakty a seznámili jsme se s mnoha dobrými lidmi, kterým není utrpení druhých lhostejné. Děkujeme všem zapojeným lidem za jejich obětavost a úsilí!

Budeme pokračovat v dobročinné činnosti směrem k Ukrajině, poskytovat materiální pomoc a v neposlední řadě jsme oslovili i ambasádu Ukrajiny v´ČR s dotazem na možnost odvádět část zisku z prodeje vybraného zboží na finanční pomoc. Vzhledem k tomu, že jsme plně transparentní firma a chceme mít pevnou jistotu, že se peníze dostanou do správných rukou, tento proces trvá a jsme závislí na spolupráci s ambasádou. Více brzy v této novince!

UPDATE: Rámcová smlouva s ambasádou byla uzavřena a tak spouštíme prodej vybraných produktů - nákupem zboží z kategorie Pro Ukrajinu přispíváte na dobrou věc i Vy!

SÍLU UKRAJINĚ!