Vítejte v sekci QLEEN - věnované systémům pro mytí oken, fasád i FV panelů demineralizovanou vodou!
Potřebujete umýt okna? Fotovoltaické panely? Fasádu? Není problém, vše efektivně a ekologicky bez použití chemie. S mytím demineralizovanou vodou máme již 15 let zkušeností, které zužitkovávají naši zákazníci, kteří se rozhodnou do sektoru čištění demineralizovanou vodou vstoupit. Poskytujeme komplexní servis, nejsme pouze výhradním zástupcem značky pro ČR, jsme pro naše zákazníky partnerem, o kterého se mohou opřít. Podílíme se aktivně na vývoji a v ČR nabízíme unikátní servis a podporu, která nemá ve světě obdoby.

Proč demineralizovaná voda?
Obyčejná voda z kohoutku vždy obsahuje minerály - v závislosti na jejich množství se určuje takzvaná tvrdost vody - čím tvrdší voda, tím větší obsah minerálů v ní. Minerály mají často negativní dopad na okolí kolem nás. Minerální voda může být dobrá pro náš organismus, ale rozhodně ne pro náš dům, naši pračku, naši myčku nádobí.
Minerály ve vodě jsou původcem vodního kamene - nánosu minerálů. Podobně je tomu i při čištění - minerály jsou nežádoucí složkou vody, která čištění komplikuje, zhoršuje. Při mytí oken jsou právě tou složkou, která po zaschnutí na skle způsobuje skrvny a šmouhy. Jsou tou složkou, která zabraňuje správnému fungování chemie. Proto je třeba je z vody odstranit - odfiltrovat.

Princip demineralizace iontovou výměnnou
Voda je proháněná filtrační směsí z aktivní pryskyřice (ionexem). Tato směs za pomoci iontové výměny filtruje minerály způsobující vodivost. Nabaluje je na sebe a z nádrže vytéká voda, jež je těchto minerálů zcela zbavena. Směs se postupně nasycuje, jakmile ztratí své filtrační vlastnosti, může se regenerovat (centrálně) a znovu použít. V ČR máme unikátní systém výměny lahví (podobné jako u propanbutanových lahví), který ušetří desítky minut času při každé výměně.

Výhody demi(neralizované) vody při mytí
- Díky snaze dostat se do své původní (naturální) podoby má sama o sobě lepší čistící účinky - rozpouští špínu.
- Je plně ekologická - není škodlivá vůči člověku, zvířatům, či rostlinám. Po stečení se stává obyčejnou vodou.
- Nezanechává po sobě žádné stopy - po vyschnutí je povrch čistý, prostý skvrn a šmouh. Skla není třeba stírat stěrkou.
- Lépe reaguje s chemií, pokud je třeba ji použít.  
- Díky odstranění nečistot na mikroskopické úrovni se nové nečistoty nemají na co vázat. Hůře se uchycují a snáze odstraňují. Solární panely získávají lepší samočistící schopnost, opláštění budov se lépe opakovaně čistí - špína se nemůže na povrchu tak dobře udržet.

Systém QLEEN
Dříve byl celý systém známý pod názvem PuraQleen. Při rozrůstání výrobkové řady bylo však třeba začít rozlišovat jednotlivé sekce. Proto je dnes celý modulový systém založený na demineralizaci vody nazývaný QLEEN.

Stroje PURAQLEEN
Stroje PURAQLEEN představují základ celého systému, s trochou nadsázky lze řící, že jsou jejím srdcem. Během dvou dekád vývoje vzniklo mnoho nových modelů, abychom mohli nabídnout každému to pravé. Technologie demineralizace vody je založená na iontové výměně. Tato technologie má stoprocentní účinnost - tedy výsledkem je voda naprosto prostá minerálů.

Tyče z karbonu a titanu
Ultralehké tyče vážící jen několik stovek gramů a teleskopy dosahující do výšky až 9m. Při čištění fasád je kromě kvality kladen velký důraz na efektivitu. Díky čištění ze země zjistíte, jak rychle a efektivně lze fasády mýt. Už žádné plošiny, žebříky, lešení. Čistěte ze země díky ultralehkým a flexibilním tyčím až do výše 20m! V nabídce naleznete sekční tyče (které lze na sebe navázat) i samostatné teleskopy. Začátečníkům doporučujeme před získáním zkušeností práci do max 15m výšky.

Kartáče z nylonu pro každý povrch
Modulární systém umožňuje snadnou a rychlou výměnu hlavic kartáčů, minimalizuje i náklady, protože spotřebním materiálem jsou pouze vlastní kartáče a nikoli držáky těchto kartáčů. V nabídce naleznete několik barevných variant kartáčů i různě tvarované kartáče pro všechny typy fasád!

RotaQleen
V případě potřeby vyšší efektivity a silného mechanického čištění naleznete v nabídce unikátní rotační kartáče RotaQleen. Tyto kartáče jsou poháněny elektřinou (skrze stroje) a nikoli vodou. Díky tomu dosahují stabilního výkonu, který můžete využít na čištění hliníkových/plechových i omýtkových fasád. Mechanické čištění spojené s demineralizovanou vodou umožňuje v mnohých případech vyhnout se použití chemie.

Více naleznete v jednotlivých sekcích, připravujeme pro Vás i konfigurátor sestavy přímo na našem e-shopu. V tuto chvíli je konfigurátor možné zaslat ve formě Excel tabulky.