Značka LEWI nabízí komplexní řešení údržby malé FV/solární elektrárny. Díky komplexnímu příslušenství nabízí možnosti čištění i shrabování sněhu.

Příslušenství pro shrabování sněhu

Léty ověřená kombinace celoplastové sanitární stěrky v délce 45 či 55 cm s kónickým adaptérem poskytuje pevné spojení s teleskopickou tyčí a bezpečnou manipulaci díky absenci kovových částí na příslušenství. Doporučujeme menší stěrku kvůli snazší manipulaci v případě větších nánosů sněhu. Stěrka je připojitelná i na klasický konus, který je součástí každé tyče LEWI. Spojení však není tak pevné jako v případě použití kónického adaptéru.

Nezapomeňte, že ve většině případů, kdy teplota nepadá hluboko pod 0 stupňů Celsia postačí odkrýt část plochy panelů. Jakmile se díky aktivitě na odkryté části nahřejí, zbytky sněhu odtají a sklouznou z povrchu panelů.

Příslušenství pro čištění

Při čištění je možné použít 2 systémy – klasické příslušenství pro mytí panelů a průtočné kartáče.

Konvenční příslušenství zahrnuje rozmývák, návlek rozmýváku a stěrku. Při použití teleskopu doporučujeme vždy varinatu KLASIK (nikoli Bionic), protože na teleskop lépe pasuje a zajišťuje pevné a stabilní spojení příslušenství s teleskopem.

Průtočné kartáče mají přednost především v čištění rohů a rámů. Běžně se na spodku panelu usazují při stékání vody nečistoty, které se mohou hromadit a poskytují živnou půdu pro mechy, lišejníky, které pak mohou díky ideálním podmínkám bujet a růst. Pravidelnou údržbou nejen udržujete efektivitu panelů, ale zároveň zabraňujete potenciálnímu poškození spojovacích materiálů, které postupem času zvyšuje náročnost na údržbu. Průtočné kartáče potřebují speciální adaptér pro průtočné kartáče, který je součástí každé průtočné tyče. Lze je však nasadit i na klasickou tyč při dokoupení adaptéru. V tom případě však samozřejmě nemůžete vodu vést teleskopickou tyčí. Viceversa lze za pomocí dokoupení konusu a adaptéru napojit na průtočnou tyč i veškeré další příslušenství a doplnit průtočný kartáč stěrkou na mytí oken i stěrkou na shrabování sněhu.

Teleskopy je možné doplnit kloubem pro nastavení úhlu na konci tyče. Kloub ale ve většině případů může snížit stabilitu příslušenství.

Teleskopy LEWI

Dvou až čtyřsekční teleskopická tyč je složena z vnitřní hladké hliníkové sekce(í) a vnější hliníkové, proti prokluzu podélně vroubkované trubky. Vnitřní sekce má na spodní části segment, který brání protáčení. Každá vnější trubka je vůči trubce vnitřní uzavírána objímkou s jemným závitem, která zajišťuje dokonalou blokaci. Při práci s teleskopem je tedy možné vyvinout silný tlak, aniž by došlo k nežádoucímu posuvu pracovních pomůcek. Tyč je ukončena konusem s čepem umožňujícím pevné spojení tyče a používané pracovní pomůcky.

Průtočné teleskopy LEWI pak nabízí nadstavbu v podobě hadičky protažené teleskopem, která je napojitelná na hadici s koncovkou GARDENA a umožňuje oplachovat a čistit panely za pomoci průtočného kartáče.

Výběr tyče - Při výběru tyče je třeba brát v potaz maximální dosah (počítat též s tím, že člověk drží tyč 120-160 cm nad zemí), úhel pod kterým budete pracovat, nástroje, které budete používat (tlak jaký budete na tyč potřebovat vyvinout)

Čím více tlaku a čím horší úhel, tím horší stabilita při maximálním vysunutí všech sekcí. Při modelové situaci komplikovaného čištění do 4m výšky doporučujeme tedy spíše teleskop 3x2m, než 2x2m. Je tedy vždy dobré počítat s přesahem. Pozor! Více ale nemusí nutně znamenat lépe. Berte v potaz i váhu jednotlivých tyčí. Pokud potřebujete dosáhnout do 6 metrů, nekupujte 16m tyč.

Sety a správný výběr

Abychom Vám vše zjednodušili, připravili jsme pro vás 3 komplety příslušenství pro údržbu solárních a FV panelů. Jeden pro průtočné tyče a dva pro tyče klasické. Pokud si chcete sestavit komplet sami, připravili jsme pro Vás odkazy na jednotlivé produkty podle typu. Sety je třeba doplnit teleskopickou tyčí dle vlastního výběru (dosah 60 cm až 16 m). Pokud si nebudete vědět rady, či se budete chtít ujistit, že je vše správně, napište do objednávky poznámku, anebo nás rovnou kontaktujte, abychom Vám poradili.

Sety

Produktové skupiny jednotlivých částí